Quad na akumulator dla dziecka – jak wybrać najlepszy?

Chłopcy, szczególnie ci mali bardzo chcą poczuć się jak kierowcy. Widząc tatę czy dziadka marzą o własnym pojeździe. Często jednak samochody odchodzą na dalszy plan, a dzieci zachwycają się quadami. Te czterokołowe pojazdy robią furorę na podwórkach, alejkach w parku i na chodnikach.

Często niestety quady kojarzone są z czymś niebezpiecznym. Warto pamiętać, że są absolutnie bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jednak należy traktować tę zabawkę jako prawdziwy pojazd. Co to oznacza? Przede wszystkim zawsze musi być używana pod kontrolą osoby dorosłej. Nieumiejętne korzystanie przez dziecko może być niebezpieczne.

Obecnie jest bardzo duży wybór takich zabawek na rynku. Różnią się one między sobą przede wszystkim mocą silnika, obciążeniem i maksymalną prędkością. Warto też pamiętać, że przy wyborze quada bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na przedział wiekowy, dla którego zabawka na akumulator jest przystosowana. U młodszej grupy wiekowej najlepiej sprawdzi się zabawka o mniejszej mocy, z jednym bądź dwoma biegami. Starsze dzieci mogą przesiąść się już na taki z większą ilością, który da trochę więcej możliwości.

Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę? 

Przed zakupem warto zastanowić się w jakich warunkach quad będzie najczęściej używany. Jeśli chcemy, aby bez problemu podjechał pod górkę, jazda była płynna – warto dużo bardziej zainteresować się tematem silników. Im mocniejszy, tym jazda staje się bardziej komfortowa, ale wzrasta również maksymalna prędkość, która szczególnie przez małe dzieci może być trudna do okiełznania.
Quad wyposażony jest w akumulator, czyli to także bardzo ważny aspekt. Warto wybrać taki, który po pełnym naładowaniu wytrzyma nawet 3 godziny. Używanie go nie będzie wtedy uporczywe przez częste rozładowania.
Jak też wiadomo, dzieci lubią światła, dźwięki. Warto wybrać quad, który zainteresuje dziecko dodatkowymi funkcjami. Szczególnie ważne są światła, zwłaszcza jeśli rodzice mają w planach zabieranie dziecka na przejażdżki po zmroku. 


Podsumowanie

Najlepszy quad na akumulator to ten bezpieczny. Wybrany indywidualnie dla dziecka. Przystosowany do jego wieku i masy ciała. Warto także pamiętać, że szczególnie ważne jest aby przejażdżki quadem odbywały się pod nadzorem osoby dorosłej i tylko z zapewnieniem odpowiedniego zabezpieczenia (kask, ochraniacze).