Klocki magnetyczne – wsparcie rozwoju i doskonała zabawa w jednym

1 min czytania

Klocki są zabawką, która jest znana niemal każdemu. Cechuje się ponadczasowością i uniwersalnością, sprawdzi się dla dziewczynki oraz chłopca, a dodatkowo wielkość klocków można dopasować do wieku dziecka. Dodatkowo jest to dość szeroka grupa zabawek, w jej skład wchodzą znane i lubiane przez dzieci klocki LEGO, Duplo lub Cobi. Nowością na rynku, która zyskuje coraz większą popularność są klocki magnetyczne, które pozwalają łączyć ze sobą elementy za pomocą siły magnetycznej. Przykładem takich niezwykłych klocków są klocki Pixio, które z pewnością zaciekawią nie jednego fana układania niezwykłych budowli i przedmiotów z małych elementów.

Gra Minecraft, już nie tylko w wirtualnym świecie

Gra Minecraft jest znana i uwielbiana przez wielu młodych użytkowników komputerów. Jednak ni ma co się dziwić, rozwija ona wyobraźnię dziecka i daje ona możliwość stworzenia niezwykłych brył w wirtualnej przestrzeni. Klocki magnetyczne Pixio działają na podobnej zasadzie pozwalają stworzyć dowolne przedmioty i bryły zarówno w rzeczywistości, składając małe elementy jak i online dzięki dedykowanej klockom aplikacji. Dzięki niej każdy fan klocków magnetycznych będzie miał dostęp do różnych inspiracji i instrukcji. Oprócz dostępnych wzorów gotowych modeli każdy posiadacz aplikacji może zaprojektować swój własny autorski pomysł. Dodatkowo korzystając z aplikacji dziecko ma dostęp do różnych kolorów klocków. Co więcej jeśli w danym momencie dziecko nie posiada określonego elementu, może go zaprojektować a następnie rodzic może go wykupić korzystając z dedykowanego sklepu internetowego.

Z czego składają się klocki Pixio?

Klocki Pixio składają się tak na prawdę z jednej sześciennej bryły magnetycznej, która występuje w różnych kolorach. Każdy element bryły można ze sobą łączyć, tworząc różne wzory i budując budowle. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia dziecka.

Co można zbudować z klocków magnetycznych?

Z klocków działających dzięki sile magnetycznej można zbudować niemal wszystko. Dzięki dużej bazie kolorów, można stworzyć mozaikę 2D lub nawet przedmioty 3D. Można zbudować człowieka, kota, lub telefon. Klocki można kupić w zestawie tematycznym lub kolorystycznym. A wszystkie elementy zawsze będą do siebie pasować.

Początkującym budowniczym polecane są zestawy powiązane tematycznie, które posiadają inspiracje oraz instrukcje krok po kroku jak zbudować określoną figurę.

Jeśli potrzebujecie więcej informacji dotyczących klocków magnetycznych, warto zajrzeć na stronę https://www.torun.com.pl/91311/pixio-klocki-rozwijajace-wyobraznie, tam z pewnością znajdziecie wiele ciekawostek dotyczących tych niezwykłych klocków.

Jednak jedno jest pewne – klocki Pixio będą doskonałym pomysłem na prezent dla każdego małego budowniczego.