Czy warto kupić dziecku samochód na akumulator?

1 min czytania

     Z wiekiem nasze pociechy domagają się coraz to ciekawszych zabawek i to niekoniecznie takich, które będą rozwijały w nich kreatywność. Bowiem od najmłodszych lat podsuwamy im różnego rodzaju maskotki, klocki, czy nawet gry edukacyjne, które mają za zadanie rozwijać ich intelekt. Czasem zapominamy, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje także beztroskiej zabawy…

Zabawa jest nadrzędną potrzebą każdego dziecka, ponieważ pozwala rozładować nadmiar energii, zaspokaja potrzebę poznawania świata, daje poczucie spełnienia i satysfakcji. Jednak, aby dziecko mogło czerpać z zabawy – musi być ona dostosowana do jego potrzeb / zainteresowań, a przede wszystkim nie ograniczać jego kreatywności. 

     Czy zabawki, które podsuwamy naszym dzieciom zawsze wyzwalają w nich radość?

– Niezupełnie! Zabawki stricte edukacyjne, których funkcjonalność ogranicza użytkownika do trzymania się zasad i reguł, nie powalają na wyjście dziecka poza sztywne „ramy”.

     Każde dziecko potrzebuje odrobiny szaleństwa, beztroskiej, niczym nieograniczonej zabawy!

Dziecko potrzebuje zabawek, które zwyczajnie sprawiają mu radość. Dają poczucie niezależności, dowolności dokonywanych wyborów, a przede wszystkim nie zmuszają do zabawy w określony sposób.

     Zatem czy warto kupić dziecku samochód na akumulator?

– Zdecydowanie TAK! Większość samochodów na akumulator przeznaczona jest już dla dzieci od 3 roku życia. Jednak takie samochody posiadają dodatkowe zabezpieczenia w postaci pilota dla rodzica, który umożliwia mu pełną kontrolę nad pojazdem. Wersje dla starszych dzieci umożliwiają dopasowanie np. marki do zainteresowań dziecka, dobranie mocy akumulatora do wieku oraz stopnia zaawansowania umiejętności prowadzenia pojazdu. Niemal każdy model posiada prawdziwą skrzynię biegów, która umożliwia jazdę w przód i w tył, hamulec, wyprofilowane siedzisko a nawet pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo ówczesne pojazdy posiadają  panel multimedialny, który jest dodatkową atrakcją dla małego kierowcy. W sprzedaży oferowane są także dwuosobowe samochody, które świetnie nadają się dla rodzeństwa.